Деталі
Meta також поінформувала близько 50 000 людей більш ніж у 100 країнах, що вони могли стати мішенню для “кібернаймаків”.
Загалом Meta вжила заходів проти семи компаній, що надавали послуги “кібернайманцям”. Чотири з них — Cobwebs Technologies, Cognyte, Black Cube та Bluehawk CI — базуються в Ізраїлі або були засновані там. Інші пов’язані з Індією, Північною Македонією та Китаєм.
Крадіжка особистих даних проводилася у три етапи
Як уточнює агентство AFP, крадіжка особистих даних об’єктів шпигунства зазвичай проводилася в три етапи. Спершу загальнодоступна інформація збиралася в інтернеті, наприклад, у блогах, онлайн-платформах або на сайтах ЗМІ. На наступному етапі йшлося про встановлення контакту, зокрема через підроблені облікові записи користувачів. При цьому жертв обманом змушували переходити за посиланнями зі шпигунським програмним забезпеченням. Потім хакери отримували доступ до особистих даних, таких як паролі та фотографії, а також активували мікрофони і камери мобільних телефонів або ноутбуків і відстежували переміщення через геолокацію.
Метавсесвіт Цукерберга
Корпорація Facebook Inc. була перейменована на Meta в кінці жовтня. “Сподіваюся, що згодом нас бачитимуть як компанію-метавсесвіт, і я хочу пов’язати нашу роботу та ідентичність із цією метою”, — заявив тоді співзасновник компанії Марк Цукерберг. У вересні Facebook виділив 50 мільйонів доларів на створення метавсесвіту. Компанія тестує програму віртуальної реальності для віддаленої роботи, яка дозволить користувачам за допомогою спеціальної гарнітури бути присутніми на нарадах у вигляді аватарів.