Державне бюро розслідувань повинно було взяти на себе всі слідчі функції. Однак досі штат бюро не сформований.
"Рада постановила, що 100 неіснуючих цивільних осіб - слідчі нового бюро розслідувань - повинні стежити за діями 350 тисяч військовослужбовців. Абсурд", - сказав головний військовий прокурор.
Матіос вважає, що звичайні суди не повинні засуджувати солдат. Повинні бути також військові поліцейські зі спеціальними повноваженнями, військові слідчі і адвокати захисту для солдатів, які фінансуються державою. Військовий суд повинен бути останньою інстанцією.
"Замість цього у нас є звичайний суддя, якого дискредитують, на якого здійснюють нападки різні активісти за те, що він засуджує героя війни. Яке рішення винесе суддя, якщо цей солдат підходить і погрожує знайти його після суду?" - сказав Матіос.
Раніше Головний військовий прокурор висловлювався за створення Державного бюро військової юстиції.
Ідею створення Державного бюро військової юстиції підтримує і представник громадської організації Transparency International Олена Трегуб. На її думку, це дасть можливість залучити ветеранів АТО і, в тому числі, взяти під контроль ситуацію з незаконно вивезеним із зони військових дій.
"Щоб засудити солдата, суддя повинен знати відносини і традиції в його бригаді, знати всі накази його командирів і розуміти специфіку військових правил і багато іншого", - додала вона.