Помилка команди захису Манафорта, яка не спромоглася правильно зафарбувати частини свого подання до суду, дозволила американським ЗМІ дізнатись про раніше невідомі підозри спеціального прокурора США Роберта Мюллера щодо колишнього голови виборчого штабу Дональда Трампа.
У поданні до суду, частина якого за узгодженням мала бути прихована (традиційно частини тексту “заливаються чорним”), команда захисту припустилась технічної помилки. Якщо виділити зафарбовані чорним рядки на сторінках подання та скопіювати їх у вікно редактора Notepad, форматування, застосоване до тексту, зникає і можна прочитати текст, який адвокати мали приховати.
З тексту подання стає зрозуміло, що Мюллер звинувачує Манафорта у передачі даних опитувань громадської думки під час президентської кампанії 2016-го року його бізнес-партнеру Костянтину Килимнику, якого підозрюють у зв’язках із російською розвідкою.
When Paul Manafort’s lawyers submitted their latest pleading in federal court, they *tried* to redact some portions. They failed. You can copy the text right from underneath the black boxes. *facepalm* https://t.co/2gvYqsmE0i
— David Martosko (@dmartosko) 8 січня 2019 р.У документі також йдеться про те, що Манафорт та Килимник обговорювали “мирний план для України” під час зустрічі у 2016-му році. В обох випадках захист Манафорта стверджував про те, що Манафорт не може пригадати деталей зустрічей та спілкування.
Американські журналісти повідомили, що Килимник та Манафорт обговорювали “мирний план” відмінний від того, який свого часу намагався передати Адміністрації США український народний депутат Андрій Артеменко.
Невідомо, який саме план обговорювали Килимник та Манафорт.
Felix Sater confirms to me that the Ukraine peace plan Manafort and Kiliminik discussed is NOT the same Ukraine peace plan he, Michael Cohen and Andrey Artemenko wrote and passed on to Michael Flynn
— Ben Wieder (@benbwieder) 8 січня 2019 р.Оглядачі прокоментували і можливу значимість інформації про те, що підозрюваний у зв’язках з Росією Килимник отримував дані опитувань громадської думки у США напередодні виборів президента.
“Чого б Манафорт ділився даними опитувань з росіянами, якщо не для того, щоб допомогти їм налаштувати роботу кампанії на підтримку Трампа у соціальних мережах? Потенційно це значний доказ змови”, — твітує американський політичний аналітик Макс Бут.
Why would Manafort share polling data with the Russians unless it was to help them target their pro-Trump social media campaign? This is potentially very significant evidence of collusion. https://t.co/CAUO09BGCU
— Max Boot (@MaxBoot) 8 січня 2019 р.Нагадаємо, вирок колишньому очільнику передвиборчого штабу президента США Дональда Трампа Полу Манафорту буде попередньо винесено 5 березня. Таке рішення у листопаді винесла федеральний суддя, після того, як спеціальний прокурор США у “російській справі” Роберт Мюллер звинуватив Манафорта у порушенні угоди про визнання провини.