"Традиційно це сфера більше Офісу Президента, традиційно судова реформа концентрується там, зараз це реалізовано через створення спеціальної комісії з питань правової реформи, колегіально приймаються рішення, розробляються законопроекти. Законопроект, який спрямований на імплементацію двох рішень Конституційного суду, який визнав не конституційними ці дві судові реформи останніх періодів, власне пов’язанні з реформуванням Верховного Суду та Касаційних судів, це питання буде врегульовано у цьому законопроекті", - зазначив він.
Так, за його словами законопроект буде публічний та погоджений з Офісом Президента.
"Але це буде лише одним із ключових, але першим елементом судової реформи, буде ряд інших етапів в тому числі, частково ті, які імплементуватимуться Міністерством юстиції. Ми в свою чергу працюємо зі створення Суду присяжних, законопроект є у Верховній Раді, Третейські суди є у Верховній Раді, Арбітражі (Арбітражні суди – ред.) – на фінальній стації розробки. Так само винесемо на Кабінет міністрів України, плюс окремі точкові елементи – цифровізація судового процесу – це також за нами", - додав Малюська.
Нагадаємо, раніше Малюська заявляв, що від усієї кількості суддів, які повинні працювати в Україні, наразі працює лише половина.