Цитата:
“Ця робота має продовжуватися”, — заявив президент Франції Еммануель Макрон на пресконференції 9 грудня, маючи на увазі так званий “нормандський формат", який об’єднує Францію, Німеччину, Росію та Україну у пошуках виходу з кризи.
“Це допомогло запобігти погіршенню (ситуації) останніми роками, а також дозволило нам досягти реальних результатів”, — додав він.
Деталі
Французький президент заявив, що сам зустрінеться зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським 15 грудня і поговорить із Володимиром Путіним телефоном “наступного тижня”.
Президент США Джо Байден у вівторок пригрозив російському лідеру Володимиру Путіну “сильними економічними санкціями”, якщо його армія вторгнеться в Україну після того, як Росія зібрала десятки тисяч військ на кордоні.
Ці переговори між двома лідерами по Україні були розцінені як послаблення “нормандського формату”.
Така координація “не замінює існуючий формат”, візначив при цьому Еммануель Макрон. “Наше бажання — мати можливість (...) відновити цей формат і політичний процес”, — додав він.
Президент Франції продовжив відстоювати свою політику “вимогливого діалогу” з Росією. “Нам потрібно вести цей діалог (...), діяти відповідно до наших домовленостей і наших розбіжностей, а також прокладати шлях, іноді загострюватися і уникати ескалації”, — сказав він.
Доповнення
Очільник французької дипломатії Жан-Ів Ле Дріан, зі свого боку, хотів би, щоб зустріч з німецькими, російськими та українськими колегами відбулася “якнайшвидше”.
“Ми знаємо, що робити. Зараз нам потрібна політична воля, щоб це зробити, і ця політична воля може бути дуже чітко виражена під час (міністерської) зустрічі в нормандському форматі”, — сказав він після переговоорів з новою очільницею німецької дипломатії Анналеною Бербок.
“Я сподіваюся, що це бажання буде розділене”, — сказав він Росії.
У листопаді Москва відхилила запрошення організувати зустріч чотирьох міністрів закордонних справ у Парижі.
“Мінські домовленості повинні залишатися робочою основою”, — також наполягала Анналена Бербок.