“Легенди про якусь інакшість, дефективність металу, з якого зроблено ствол міномету „Молот“, треба відкинути”, — зазначив Генпрокурор.
За його словами, наукова експертиза встановила, що метал, з якого зроблений ствол міномета “Молот”, збігається з тим, з якого зроблено міномети пострадянського періоду. Причому відносні показники розривів серед мінометів радянського періоду і часів незалежної України також збігаються. Так, за умови, що мінометів “Молот” у військах вдвічі більше, то вдвічі більше і кількість розривів цих мінометів (9) порівняно з радянськими мінометами (4).
При цьому він зазначив, що причини розриву мінометів “Молот” слід шукати серед конструкторських недоліків, а також в порушенні правил безпеки під час навчальних стрільб.
“Запобіжники були деформовані для того, щоб просто не морочитись із цією стрільбою”, — додав Ю.Луценко.
Нагадаємо, 6 липня під час військових навчань на Рівненському полігоні внаслідок вибуху міномета загинули троє бійців 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону, який входить до складу 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади й базується в Ужгороді. Ще дев’ятеро військовослужбовців поранені.