ukenru
likar-rozpoviv-yaki-khvorobi-provokuye-naybrudnishe-u-sviti-kiyivske-povitrya

Лікар розповів, які хвороби провокує найбрудніше у світі київське повітря

 • 26606 переглядiв

КИЇВ. 24 вересня. УНН. У цьому році, Київ був визнаний найбруднішим містом в світі. Столиця очолила відповідний антирейтинг за індексом якості повітря QIAir. Логічно, що така ситуація негативно впливає на здоров'я киян і, в першу чергу, сприяє розвитку захворювань дихальних шляхів жителів міста, розповів в коментарі УНН лікар, кандидат медичних наук Андрій Роханський.

"Перш за все, це викликає хвороби верхніх і нижніх дихальних шляхів. На другому місці - вся група алергічних захворювань, саме та з якою є прямий, швидкий і безпосередній зв'язок. Але мова не просто про захворювання легень. Цілком зрозуміло, що така ситуація в місті призводить до онкологічних захворювань.

Пил забруднює все навколо: і водойми, і поля, і посіви, і городи ... Таким чином небезпечні речовини теж потрапляють в організм людини з їжею і викликають вже захворювання шлунково-кишкового тракту.

Також це і гастроентерит, виразкова хвороба, хвороба кишечника і теж з онкологічними захворюваннями", - сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київ на даний момент найбрудніше місто в світі: перебування на вулиці небезпечно для здоров'я - QIAir

За словами лікаря, одним з головних джерел забруднення повітря в столиці є автомобільний транспорт і нескінченні затори.

"Забруднення від великої кількості машин, у яких немає контролю очищення. У центрі міста кватирку взагалі краще не відкривати", - радить медик.

Також, за словами Роханського, екологічна ситуація в столиці підвищує ризик розвитку пневмоній.

"Звичайно, немає такого, що вдихнув повітря на бульварі Лесі Українки і у вас пневмонія, але якщо постійно дихати ним, то ризик підвищується і тут є прямий зв'язок", - уточнив він.

Найбільше ризику розвитку різних хвороб через брудне повітря схильні діти і люди похилого віку.

"Діти у яких не сформувалася ще дихальна система до 5 років і вся літня група, починаючи від 65 років. Це найбільш вразлива група прямого впливу цих факторів", - резюмував він.

Нагадаємо, в квітні українська столиця очолила антирейтинг і була визнана найбруднішим містом світу, обігнавши і Кривий Ріг, і Шанхай. Хоча ця проблема цілком вирішувана, за умови розробки та реалізації екологічних програм. Так вважає кандидат в мери Києва від партії "Слуга народу" Ірина Верещук.

"Гроші цю проблему вирішили б, тому ми повинні розробляти проекти і програми, які б унеможливили такі речі", - сказала вона.

Відзначимо, що бюджет міста Києва є профіцитним і досягає близько 58 млрд грн на рік. Отже, кошти для вирішення екологічних проблем столиці, дійсно швидше є, ніж ні, особливо якщо викорінити зі схем їх розподілу корупційні складові.

Українські Національні Новини

Суспільство