За його словами, стосовно деяких категорій службовців чинний ЗУ “Про очищення влади” є несправедливим.
“Вони (чиновники - ред.) гуртом потрапили під його дію. Тому я очікую все ж визнання неконституційними лише окремих положень. Яких саме — не скажу, але думаю що таких положень небагато”, - сказав Хавронюк.
На уточнююче запитання, експерт все ж додав, що КСУ, наприклад, може скасувати положення люстрації за освітньою ознакою.
“Наприклад застосування ЗУ “Про очищення влади” за ознакою освіти. Не всі ті особи, які закінчили певні ВНЗ мали б підлягати люстрації, принаймні, не зараз. Якби це і треба було робити — то за ознакою їхньої діяльності, як працівників КДБ, скажімо, і це треба було б робити в 90-ті роки”, - пояснив він, наголосивши на тому, що у питанні люстрації “однозначно вже має бути поставлена крапка”.
Нагадаємо, у 2014 році у КСУ надійшло два подання від Верховного суду України та одне подання від 47 народних депутатів щодо неконституційності деяких положень закону.
Про неконституційність окремих положень люстрації в Україні тричі заявляла Венеціанська комісія.
Натомість, є чимало прибічників "української люстрації", які переконані у тому, що саме цей закон дозволив очистити верхівку влади від соратників Януковича.
Також нагадаємо, що на сайті ЄСПЛ мають опублікувати перше рішення за позовами 5 люстрованих в Україні чиновників.