Обидва питання слухатимуться в режимі закритого засідання.
Зауважимо, що законопроектом №1017 передбачено скорочення народних обранців до кількості у 300 осіб. Також пропонується закріплення пропорційної виборчої системи.
КС має визначитися, чи відповідають такі новації президентського законопроекту Конституції України.
Крім того, Суд планує розглянути питання законодавчої ініціативи народу. Таке право передбачене законопроектом №1015.
Документом, зокрема, пропонується виклад ст. 93 Конституції України у наступній редакції:
“Стаття 93. Право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить народу, Президентові України, Кабінету Міністрів України, народним депутатам України та реалізується ними у випадках і порядку, визначених Конституцією України і законами України”.
В той час, як зараз ця стаття Конституції право народу на законодавчу ініціативу не передбачає.
Тож, КС вказану новацію теж має оцінити на предмет відповідності Конституції України.
Крім того, сьогодні Суд також планує розгляд питання стосовно дострокових підстав припинення повноважень народного депута, які передбачає законопроект №1027.
Мова, зокрема, про припинення повноважень на підставі неперсонального голосування народним депутатом.
Як писав УНН, 30 жовтня КСУ ухвалив рішення у справі про консультативні органи парламенту, визнавши відповідний законопроект таким, що відповідає Конституції.
А 1 листопада Суд визначився з питання адвокатської монополії.
За словами голови ВР Дмитра Разумкова, від Конституційного суду України - дуже багато залежить у реалізації започаткованих Президентом Володимиром Зеленським реформ.
"Сподіваюсь, що плідна співпраця між різними гілками влади і, в першу чергу, між Верховною Радою та Конституційним Судом зберігатиметься і в подальшому", - зазначив голова парламенту, виступаючи напередодні в Суді.