Цитата
"За наслідком розгляду справи судом було прийнято рішення про часткове задоволення позовних вимог шляхом скасування Порядку роботи конкурсної комісії та проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі", - йдеться у повідомленні.
Деталі
Наголошується, що рішення суду мотивоване тим, що Конкурсна комісія з проведення відкритого конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі є відповідачем у справі, але з 2015 року її позбавили повноважень на прийняття оскаржуваного порядку роботи. Водночас орган, якому б передали ці повноваження, не визначили законодавчо.
"Відповідно, судом було констатовано наявність прогалини в законодавстві щодо особи, уповноваженої визначати Порядок проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі", - додали у суді.
Там також наголосили, що це рішення прийняли відповідно до Конституції та законів України, "а не чиїхось забаганок, намірів, меморандумів тощо".
Додамо
У жовтні Президент України Володимир Зеленський заявляв, що конкурс на посаду голови САП завершиться в цьому році.
Контекст
У вересні 2020 року Верховна Рада підтримала проект постанови № 4104 про визначення представників Верховної Ради України до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у САП.
Після цього міжнародні дипломати заявили, що комісія повинна розпочати прозорий процес, в основі якого — доброчесність та заслуги кандидатів. Від цього буде залежати подальша підтримка ЄС і США.
13 жовтня 2020 року пройшло перше засіданні комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у САП. Так, засідання почалося з того, що члени комісії більше ніж годину сперечалися про участь у роботі комісії одного з обраних її членів.