komu-doviriti-vladu-u-povoyenniy-period-sered-ukrayintsiv-ye-zapit-na-viyskovikh

Кому довірити владу у повоєнний період: серед українців є запит на військових

 • 456128 переглядiв

Деталі

38,5 % українців вважають, що серед наявних політичних сил є ті, яким можна було б довірити владу у повоєнний період. 20,2% не бачать таких партій, а 41,3 % важко відповісти.

«Зараз, відповідно до умов воєнного стану, нема політичної конкуренції, немає активної діяльності політичних сил. Проте майже 40 % кажуть, що мають тих, кому довірять політичну владу після війни. Можливо ми недооцінюємо вже усталеність партійно-політичних симпатій громадян, бо не зважаючи на те, що ніби немає політичної арени, тим не менш симпатії існують», - каже президент Центру Разумкова Юрій Якименко.

25,9% опитаних вважають, що політичні партії, які розвиватимуть країну після перемоги, утворяться з уже існуючих політичних партій. 7,8% вважають, що це будуть представники бізнес-середовища, 24,4% - з волонтерів, 18,5% з громадських організацій. 17,2% кажуть, що це будуть представники гуманітарної або технічної інтелігенції. Та найбільше – 51% опитаних вважають, що нові політичні сили утворять військові.

«Запит на військових є, але він абстрактний. Коли дійдемо до виборів, то побачимо, як у 2014 році, у партійних списках військових. Умовно кажучи, десь буде Буданов. Не знаю, чи буде Залужний. Я думаю, ці симпатії до військових будуть розпорошені між іншими політичними силами», - вважає політолог і голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Крім того, за даними опитувань, високий рівень довіри, як і раніше, у президента Володимира Зеленського ( 67,2%), Віталія Кіма ( 58,2%), Михайла Подоляка (27,6%). Меру Києва Віталію Кличку довіряють 12,2% громадян. Волонтерам і громадським діячам Сергію Притулі довіряють 23,7% людей, Сергійю Стерненку 10,5%.

«Велику роль грає медійність. Для багатьох людей ТВ є головним джерелом інформації, чим, на приклад, пояснюється рівень довіри до Кіма, якого часто бачать в телеефірах», - каже Володимир Фесенко.

Низький рівень довіри у Олексія Арестовича – 46% йому не довіряють. А експрезиденту України Петру Порошенко не вірять 51% опитаних.

«Арестович відійшов від головного статусу голосу президента, тепер цю роль відіграє Подоляк, цим і пояснюються їхній рівень довіри. Низький рівень довіри залишається у старих довоєнних політиків, бо вони не асоціюються зі супротивом агресії російській федирації», - вважає Володимир Фесенко.

Люди обирають партію за лідером, якому вони довіряють.

Додамо

Опитування проводилось соціологічною службою Центру Разумкова з 5 до 11 липня 2023 року методом face-to-face в усіх регіонах України, за винятком тимчасово окупованих територій Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської, Херсонської областей, Криму та територій, на яких тривають бойові дії; опитано 2017 респондентів, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Опитування проведено в рамках проекту Програми MATRA, що фінансується Посольством Королівства Нідерландів в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опитування: українці найбільше довіряють Збройним силам, найменше – уряду

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі