“Сьогодні на своєму засіданні Комітет з питань свободи слова розглянув проект Закону „Про медіа“ (№ 2693) і альтернативний до нього проект Закону „Про медіа в Україні“ (№ 2693-1)”, — йдеться у повідомленні.
Головапідкомітету з питань права громадян на інформацію Комітету з питань свободи слова і одна із авторів основного законопроекту Тетяна Циба зазначила, що цей системний закон давно на часі, оскільки регулює питання, які досі не були врегульовані, наприклад онлайн і інтернет медіа, а також розширює повноваження Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, надаючи можливість більше впливати на інформаційну політику держави і карати порушників.
“За її словами, два законопроекти майже на дві третини збігаються і розглядається можливість після першого читання інтегрувати в єдиний законопроект все найкраще, що є в альтернативному”, — йдеться у повідомленні.
Повідомляється, що широка дискусія розгорнулася навколо застосування санкцій до медіа і визначення критеріїв для їх призначення, розширення повноважень Нацради з питань телебачення і радіомовлення.
Вказано, що представники журналістських об’єднань висловлювали застереження щодо можливих загроз свободі слова і цензури у разі ухвалення законопроекту.
“За підсумками обговорення Комітет з питань свободи слова підтримав рішення головного Комітету рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект Закону „Про медіа“ (№ 2693) у першому читанні за основу, а альтернативний — відхилити”, — додали у пресцентрі.
Нагадаємо, Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики на сьогоднішньому засіданні рекомендував парламенту ухвалити за основу законопроект “Про медіа”.
Також нагадаємо, голова ВР Дмитро Разумков про законопроект щодо медіа: чекаємо висновків європейських партнерів.