Цитата
“1 березня 2021 року відбулося четверте засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. На засіданні були затверджені списки осіб, допущених для участі у конкурсі (усього 128 осіб), і прийняті рішення щодо недопуску стосовно 41 особи”, — йдеться в повідомленні.
Деталі
Повідомляється, що найбільш поширеними підставами недопуску осіб до участі у конкурсі стали:
• наявність інформації про існування обмежень для призначення особи на відповідну посаду. Так, згідно з пунктом 3-1 розділу ХІІІ Закону України “Про прокуратуру” на службу до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не можуть бути прийняті особи, які протягом п’яти років до дня набрання чинності цим Законом працювали (проходили службу), незалежно від тривалості, у спеціально уповноважених підрозділах по боротьбі з корупцією в органах прокуратури, Міністерства внутрішніх справ України, податкової міліції, Служби безпеки України, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України та митних органах;
• ненадання особами всіх необхідних документів, передбачених статтею 20 Порядку роботи конкурсної комісії та проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, зокрема декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, що подана відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”.
Також на засіданні головою комісії Катерина Коваль роз’яснено право осіб на оскарження рішень комісії про їх недопущення до участі у конкурсі.
“Таке право передбачено статтею 3-1 згаданого Порядку, відповідно до якої особа, яку не було допущено до участі у конкурсі, може подати конкурсній комісії обґрунтовану письмову скаргу не пізніше наступного робочого дня після оприлюднення на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора списку осіб, яких не було допущено до участі у конкурсі”, — зазначається в повідомленні.
Доповнення
13 жовтня 2020 року пройшло перше засіданні комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Так, засідання почалося з того, що члени комісії більше години сперечались про участь у роботі комісії одного з обраних її членів.
Як повідомляв УНН, Верховна Рада підтримала проект постанови № 4104 про визначення представників Верховної Ради України до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у САП.
Після цього міжнародні дипломати заявили, що комісія повинна розпочати прозорий процес, в основі якого — доброчесність та заслуги кандидатів. Від цього буде залежати подальша підтримка ЄС і США.
Водночас, депутат Європарламенту, член комітету із закордонних справ Віола фон Крамон заявила, що через ситуацію навколо призначення нового керівника САП, Україна ризикує втратити безвізовий режим та фінансову допомогу від ЄС. Також депутати Європейського парламенту написали листа голові фракції “Слуга народу” Давиду Арахамії зазначивши, що мрії Президента України Володимира Зеленського про боротьбу з корупцією дають тріщину саме у його партії.