Деталі
Міністерство закордонних справ заявило, що Китай застосовує «у відповідь контрзаходи на несумлінний крок Канади», проти якого, за його словами, він «рішуче виступає».
У повідомленні йдеться, що Дженніфер Лінн Лалонд, головного канадського дипломата Шанхаю, попросили залишити країну до 13 травня, і що Китай «залишає за собою право вжити подальших дій у відповідь».
Що передувало
Раніше у вівторок Канада заявила, що уряд прем'єр-міністра Джастіна Трюдо висилає китайського дипломата, який, за твердженнями канадського розвідувального агентства, був причетний до змови з метою залякати депутата від опозиції та його родичів у Гонконгу.
В останні роки Китай вислав представників іноземних ЗМІ в помсту за їхні репортажі або обмеження, накладені на представників китайських державних ЗМІ, розміщених у США та інших країнах, повністю контрольованих Комуністичною партією.
Висилки дипломатів відбуваються набагато рідше. У 2020 році Китай наказав закрити консульство США в місті Ченду на південному заході країни, щоб помститися за те, що Вашингтон наказав закрити консульство Китаю в Х'юстоні, яке, за його словами, було центром спонсорованого державою комерційного шпигунства. Китай відкинув це звинувачення.
Китайсько-канадські відносини різко погіршилися після того, як Китай затримав колишнього дипломата Майкла Ковріга і підприємця Майкла Спавора невдовзі після того, як Канада заарештувала Мен Ваньчжоу, фінансового директора телекомунікаційного гіганта Huawei і дочку засновника компанії, за вказівкою влади США.