Таке положення міститься в доповіді про роботу уряду, з якою прем'єр Державної ради Китайської Народної Республіки Лі Кецян виступив на щорічній сесії Всекитайських зборів народних представників.
У Доповіді підкреслюється, що при розробці стандартів, участі в урядових закупівлях і програмі "Зроблено в Китаї 2025" іноземні підприємства матимуть такі ж привілеї, як і китайські.
Підприємства з іноземним капіталом зможуть брати участь в таких державних науково-технічних програмах, як "863", "Факел", "Іскра" та інших ключових науково-технічних проектах, які реалізовуються з 80-х років минулого століття.
Також китайська влада дасть зелене світло на участь в програмах, висунутих в рамках 12-ї та 13-ї п'ятирічок, а також в проектах з поширення науково-технічних знань і підвищення добробуту населення за рахунок науково-технічного прогресу.
Примітно, що уряд Піднебесної вперше в своїй звітній доповіді чітко заявив про допуск іноземних інвесторів у сферу державної значущості – науково-технічні проекти.
З початку політики реформ і відкритості Китай заохочує іноземні інвестиції та компанії опановувати нові високі технології. У 2016 році обсяг фактично освоєних іноземних інвестицій в КНР перевищив 130 млрд доларів США.
Як повідомляв УНН, Китай виділить понад 500 млрд доларів на розширення високошвидкісних залізниць.