ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардеп Івченко: важливо захистити фермерські господарства напередодні відкриття ринку землі
Цитата
“Підтримка фермерства має величезне стратегічне значення і повинна бути невід’ємною складовою державної політики з точки зору подальшого розвитку агропромислового комплексу, земельної реформи. До цього потрібно додавати дуже серйозні регулятори і відповідні стимули. В першу чергу — можливість доступ до кредитних інвестиційних ресурсів на сприятливих умовах, це і можливість фермерів об’єднуватися у потужні кооперативи, які є в усіх розвинутих країнах, відповідні законодавчі, нормативні можливості реалізації своєї продукції через оптово-роздрібну торгівлю”, — вважає Кінах.
Європейський досвід
За його словами у європейських країнах саме фермерство є важливою складовою експортної політики держави.
“У розвинутих країнах того ж ЄС фермерство є складовою експортної політики, формує експортний потенціал конкретної держави. Виходячи з цього, питання має найпринциповіше значення і повинно бути складовою статтею розвитку не тільки економіки в цілому, але й АПК, формування прозорого ринку землі та на цій основі зміцнення середнього класу, конкурентоспроможності й економіки в цілому”, — підкреслив Кінах.
Державна аграрна політика потребує удосконалення
Кінах зауважив, що зараз в Україні дуже мало державників, які переймаються станом аграрної політики та розуміють її колосальне значення для розвитку економіки та країни в цілому.
“Декларацій багато серед політиків. Але те, що формується у програмних засадах фракції „Батьківщина“ у розрізі аграрної політики — це достойно підтримки. На жаль, вимушений констатувати, що в цілому з точки зору розвитку підприємництва в умовах карантинів і локдаунів, державна політика в Україні вимагає серйозного удосконалення. Особливо в питаннях доступу до ресурсів, податкових стимулів, інвестування і того, що стосується підтримки на політичному рівні, виходячи зі стратегічного значення питання розвитку фермерства”, — підсумував він.
Доповнення
Відзначимо, що народний депутат від фракції “Батьківщина” Вадим Івченко заявив, що сьогодні українська агарна політика повинна бути ще й соціальною. Саме тому важливо робити ставку на невеликих фермерів і сільгосптоваровиробників, надаючи їм всебічні державну підтримку. Нардеп вбачає великий експортний потенціал саме у дрібних та середніх фермерських господарствах і їх подальших об’єднаннях.
“Все-таки треба підтримувати саме маленьких фермерів, яких у нас сьогодні 4 мільйони. Однак більшість з них сьогодні поза аграрним ринком. Вони не отримують бюджетну підтримку, кредитування, не сплачують податки, їхня продукція не відповідає вимогам до якості та безпечності, вони не можуть її продавати за кордон. Лише торгують на ринках або через посередницькі та часто здирницькі контори. Тому держпідтримка, відшкодування відсотків за кредитами, податкові стимули мають надаватися насамперед маленьким і середнім сільгосптоваровиробникам”, — вважає Івченко.