ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У кращих традиціях китайських підробок: українці обурені якістю псевдогрузинського коньяку "Aznauri".
Так, за інформацією Запорізької обласної прокуратури, протягом 2018-2020 років мешканець Запоріжжя збував фальсифікований алкоголь. Він замовляв сурогат поштою, а потім перепродував замовникам. Горілка продавалась під маркою брендів Nemiroff, "Пшенична", "Медофф", "Хортиця", "Хлібний дар" і "Воздух".
Своєю чергою, співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Житомирській області виявлено та нейтралізовано два підпільні цехи з виробництва фальсифікованого алкоголю. Цехи розташовувались на території міста Житомир у приватних приміщеннях. Функціонували в основному у нічний час.
Фальсифікат маркувався під торговими знаками відомих у світі виробників, а саме: Metaxa, Jagermeister, Bacardi, Courvoisier, Monte Choco та інших. Реалізація підробного алкоголю здійснювалась через низку посередників, а також в мережі інтернет.
"Під час проведення санкціонованих судом обшуків у місцях виробництва, зберігання та реалізації підробного алкоголю, а також автотранспорту, який належав власникам нелегального "бізнесу", податківцями вилучено обладнання для підпільного виробництва, пластикові ємності, тара, спиртометри, насоси, пластикові шланги, а також "готову продукцію" на орієнтовну суму 700 тис.грн", - повідомили податківці.
Нагадаємо, частка фальсифікату на алкоринку України значно зростає у період свят. Тому виконавчий директор Всеукраїнської громадської організації "Союз споживачів України" Максим Несміянов поділився порадами про те, як убезпечити себе від небезпечних підробок і фальсифікату.
Так, експерт радить купувати алкоголь на офіційних інтернет-платформах або у мережевих великих магазинах, звертати увагу на ціну (вона не повинна бути підозріло низькою), а також у жодному разі не купувати алкоголь у соцмережах "з рук".