За словами політолога, зараз спостерігається досить чітка тенденція, що відповідає основному запиту українського суспільства на докорінні зміни в державі та побудову кардинально нової соціальної моделі державного управління. Політичні довгожителі опозиційного табору, такі як “Свобода” Олега Тягнибока, “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка та інші, суттєво втрачають рейтинги і сьогодні вже у статусі партій другого ешелону змагаються за подолання 5-відсоткового прохідного бар’єра.
Разом із тим, за словами Карасьова, молоді та перспективні політичні сили, що вперше беруть участь у парламентських перегонах, впевнено відбирають голоси у своїх відомих конкурентів.
“Дуже активно сьогодні наближуються до подолання 2-відсоткового бар’єра Аграрна партія, партія „Соціальна справедливість“ Алли Шлапак і партія „Незалежність“ Анатолія Могильова. Хочу зазначити, що долаючи психологічну межу у 2%, нові політичні сили хоч і залишаться поза Парламентом, але перейдуть до „вищої ліги“ політичних гравців України. Це дуже важливо, адже згідно з чинним законодавством партії, за які проголосувало 2% і більше відсотків виборців, отримують державне фінансування на свій подальший розвиток. Безумовно, радує те, що в Україні нарешті з’явилися молоді політичні сили з дуже потужним потенціалом. Ця тенденція завдає руйнівного удару партійно-політичній монополії, завдяки якій влада була узурпована протягом багатьох років”, — зазначив Вадим Карасьов.
Як свідчать результати соціологічного опитування Центру прикладних досліджень, “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка (2,2%), Радикальна партія Олега Ляшка (2,1%), Всеукраїнське об’єднання “Свобода” Олега Тягнибока (1,7%) та “Самопоміч” Андрія Садового (1,5%) сьогодні ведуть запеклу боротьбу за потрапляння хоча б до першої десятки рейтингового списку парламентських виборців, займаючи у рейтинговій таблиці, відповідно, 10–13 місця.
Водночас нові політичні гравці, що декларують ідеї соціальної справедливості, впевнено зміцнюють свої електоральні позиції. Партії “Сила і честь”, “Українська стратегія Гройсмана” та “Соціальна справедливість” подолали 2-відсотковий бар’єр і випереджають відомих українських опозиціонерів.
Безумовним лідером парламентських перегонів залишається політична партія новообраного Президента України “Слуга народу”, яку планують підтримати 43,7% опитаних. Друге місце займає “Опозиційна платформа — За життя” (9,7%), на третій сходинці — “Європейська солідарність” Петра Порошенка (9,0%), четверта позиція за партією “Голос” Святослава Вакарчука (8,8%). Замикає першу п’ятірку ВО “Батьківщина” з результатом 8,2%.
Дослідження проводилося з 1 по 5 липня 2019 року на території усіх регіонів України шляхом стандартизованого індивідуального інтерв’ю face-to-face. Всього опитано 2100 респондентів.