ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від цього може залежати життя: чому на початку захворювання COVID-19 треба здати ІФА-тест на антитіла.
Науковий співробітник Дослідницького інституту Луненфельда-Таненбаума (LTRI) лікарні Торонто Харт Джексон вже понад десять місяців має стійкий імунітет до COVID-19. Про це свідчить наявність у нього антитіл до коронавірусу.
"Ми знаємо кількох людей, які були заражені ще у лютому, і вони все ще мають досить багато антитіл", - зазначила біохімік і старший дослідник LTRI Ен-Клод Гінграс.
І хоч дослідники відмічають незначне зниження нейтралізувальних антитіл, але це відбувається у перехворілих дуже повільно.
Так, свіжі дані показують, що рівень антитіл до COVID-19 досягає піку приблизно через чотири тижні, але залишається відносно стабільним серед усіх вікових груп протягом принаймні восьми місяців (період, за який доступні дані про новий коронавірус).
А дослідження COVID-19 у мавп показало, що навіть відносно низький рівень антитіл був достатнім для їхнього захисту від повторного зараження.
"Виходячи з кривих розпаду цих імунних реакцій, ми можемо передбачати, що імунітет до вірусу повинен тривати кілька років, принаймні до того вірусного варіанту, на який він виробився. Тож це чудова новина", - розповіла імунолог медичного факультету Університету Торонто Дженніфер Гоммерман.
До слова, нові дослідження роблять актуальними питання, чи не повинні 600 тисяч перехворілих на COVID-19 канадців з антитілами отримати більше свободи пересування, а також можливість відвідувати своїх важкохворих інфікованих коронавірусом родичів.