Під час обговорення законопроекту на засіданні уряду, перший заступник голови Фонду державного майна України Дмитро Парфененко розповів, що законопроектом передбачене скорочення термінів об'єктів до приватизації. Зокрема, по великій приватизації - з двох років до одного, по малих - з одного до півроку.
Документом запропоновано введення тільки дві класифікації об'єктів приватизації - це об'єкти великої приватизації, а саме єдині майнові комплекси державних підприємств і пакети акцій акціонерних товариств, перелік яких визначається урядом, решта - мала приватизація.
"Спрощується процедура приватизації. Замість чинних п'яти підходів, пропонується два - продаж на аукціоні і викуп", - сказав він.
Крім того, за словами Д.Парфененка, передбачається, що об'єкти великої приватизації готуватимуться і продаватимуться за участю радників, а радником виступатиме потужний інвестиційний банк, з яким працюють аудитори та юркомпанії. А всі об'єкти малої приватизації продаватимуться на електронній платформі.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман додав, що на урядовому комітеті, цей законопроект ще буде допрацьований, а потім його передадуть на розгляд Національної ради реформ. Після схвалення на Нацраді реформ, сказав він, документ буде внесений на розгляд Верховної Ради.
Нагадаємо, Мінфін розраховує активно приватизувати держпідприємства протягом 2018-2019 років.