Деталі
У дослідженні, проведеному Медичним центром “Шиба” та Центральною вірусологічною лабораторією Міністерства охорони здоров'я Ізраїлю, для порівняння взяли кров 20 осіб, які отримали дві дози вакцини 5-6 місяців тому, та ще 20, які отримали ревакцинацію місяць тому.
Цитата:
"Люди, які отримали другу дозу 5 або 6 місяців тому, не мають нейтралізації Omicron. Хоча вони мають певну проти “Дельта”-штаму”, - заявила директор відділення інфекційних захворювань у "Шебі" Гілі Регев-Йохай.
За її словами, бустерна доза збільшує можливість нейтралізувати варіант штаму Omicron приблизно у 100 разів.
Ізраїльська команда вчених заявила, що вони працювали зі справжнім вірусом, тоді як інші компанії використовували так званий псевдовірус, який був розроблений за допомогою біоінженерії, щоб мати характерні мутації Omicron.
Додамо
Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендувала вводити бустерну дозу вакцини проти COVID-19 людям з ослабленим імунітетом і тим, хто прищеплювався інактивованими вакцинами.
На початку жовтня Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) рекомендувало вводити третю дозу вакцини від COVID-19 BioNTech/Pfizer та Moderna людям із ослабленим імунітетом через 28 днів після другої дози.
Доповнення
У листопаді у південній Африці виявили новий штам коронавірусу - B.1.1.529. 26 листопада Всесвітня організація охорони здоров'я назвала цей штам грецькою літерою Omicron. Omicron вже зафіксували у 57 країнах: у деяких європейських, у Австралії, Ізраїлі, Гонконгу, Японії, Північній та Латинській Америці.