Цитата
“Потрібен дієвіший механізм, який буде наглядати за охороною земель, за тим, як аграрний бізнес вносить ті чи інші добрива, бо зараз в Україну завозять хімікати з різних країн, що рослини ростуть як на дріжджах. І тут, звичайно, ми пасемо задніх: у нас не працює жодний орган, який може слідкувати, що відбувається з роботою на землі”, — пояснив народний депутат.
Деталі
Разом із тим, Вадим Івченко вважає, що скорочення орних земель для їхнього відновлення може відбуватися за рахунок розвитку тваринництва й пасовищ під нього і збільшення ділянок садівництва.
“Але ті площі, які вже деградовані, які вже засолені, які під надлишком хімікатів — їх потрібно відновлювати. І тут необхідно давати ґрунтам перепочинок, щоб у них відновлювалась родючість через деякий час”, — розповів Івченко.
За його словами у продуктивному землекористуванні окрему роль відіграє також відновлення системи меліорації.
“Нам потрібно відновлювати меліорацію, оскільки на поливі ми будемо мати вдвічі-втричі більше врожаю. Півмільйона гектарів на поливі — це серйозно, адже ми можемо збільшити наші надходження від вирощеної продукції на цих землях”, — зауважив Івченко.