Як зауважив голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолій Піцуряк, згідно з Наказом МОЗ, медпрацівники, які безпосередньо надають допомогу хворим або здійснюють догляд за хворими на COVID-19, працівники лабораторій, які обробляють зразки біоматеріалів, працівники патанатомічних, судово-медичних бюро, які беруть участь у розтині тіла чи взятті секційного матеріалу, один раз на 14 днів підлягають тестуванню методом ІФА аналізу, а інші медпрацівники — один раз на 30 днів.
Однак, у Міністерстві на це не передбачили кошти.
“Захист медичного персоналу має бути на першому місці. І одним із індикаторів, який визначає стан здоров’я медиків, є регулярне тестування. Але це тестування є дороговартісним. Один тест — від 250 до 300 гривень. А Наказ вимагає перевіряти на наявність двох імуноглобулінів, тобто робити два тести одразу. А це 600 гривень на одну людину. При тому, зараз заклади не всі є самодостатніми та мають кошти на нормальне існування. Понад 30 спеціалізованих закладів мають брак фінансування. Тому реально керівники закладів не можуть організувати безкоштовне обстеження для працівників”, — наголосив Піцуряк.
Депутати закликали передбачити в держбюджеті закупівлю тест-систем для проведення тестування медичних працівників методом ІФА аналізу або виділити кошти місцевим бюджетам на їх придбання.
Як писав УНН, українські ІФА-тести можна використовувати для заготівлі “антіковідной” плазми.