Він розповів, що бойовики запропонували йому “допомогти створити хімічну зброю”.
Вчений зізнався, що мало знав про це, але тим не менше погодився працювати на терористів і протягом 15 місяців здійснював контроль за виробництвом іприту.
“Чи шкодую я про це? Я не знаю, вжив би я це слово”, — сказав аль-Афар, який чекає виконання смертного вироку.
“Вони (ІД — ред.) стали владою, і після цього ми стали працювати на них, — пояснює він свій вибір. — Ми хотіли працювати, щоб нам платили... Вони нікого не змушували”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Близько 88% хімзброї вивезено з Сирії та знищено
За словами вченого, у нього в команді були й інші фахівці, разом з якими вони розробляли в університетських лабораторіях хімзброю, яка потім застосовувалась проти мирних мешканців, а також збройних формувань, які воюють на боці очолюваної США міжнародної антитерористичної коаліції як в Іраку, так і в Сирії. Іприт, який застосовували бойовики, за даними видання, привів до смерті сотень людей.
Незважаючи на ліквідацію лабораторій ІД з виробництва хімічної зброї в Іраку, стверджує The Washington Post з посиланням на іракську владу, деякі потужності і хімікати бойовики могли перевезти і сховати в Сирії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сирійська армія в Алеппо знайшла склад терористів з хімікатами
Зокрема, зазначає видання, результати досліджень вчених терористи зберігали на запам’ятовуючих пристроях, які забрали з собою після поразки.
Як повідомляв УНН, Сполучені Штати не мають яких би то не було свідчень того, що у загонів сирійської опозиції є хімічна зброя. З таким твердженням виступив у вересні перед журналістами міністр оборони США Джеймс Меттіс.