"Акцент в суспільстві змістився в бік лікування, про це стали більше говорити, тому що з карантину вже поступово виходимо. Я, як лікар, від початку думала про якість надання медичної допомоги", – сказала Голубовська.
Вона вкотре зазначила, що у боротьбі з коронавірусом весь світ знаходиться у стані експерименту.
"Протоколи, які ми зробили, вони відіграють свою роль, кожного дня чиєсь людське життя завдяки ним врятоване", - додала лікар.
Голубовська зазначила, що варто фокусуватися на якості медичної допомоги.
"Китайці використовували одну схему лікування. Коли в Італії трапилася ця катастрофа, вони новий препарат ввели в схеми лікування. Ми бачимо його достатню ефективність, якщо його вчасно призначати", - сказала Голубовська.
За її словами, в Україні за кілька місяців також змінилося уявлення про різні методи лікування.
"14 травня були опубліковані в Нью-Йорку рекомендації з ведення хворих, починаючи з амбулаторної ланки, закінчуючи інтенсивною допомогою. Там просто епіграфом до цього документу було написано, що ми не бачимо великого успіху в інтубації пацієнта", - сказала лікар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голубовська назвала головні кроки, які треба зробити у боротьбі із COVID-19
Також вона додала, що є люди, які виліковуються і на апаратах ШВЛ.
"Але увесь акцент зараз фахівці зміщують на підходи до терапії, а захворювання само по собі абсолютно невивчене, наших фундаментальних знань про інфекційний процес, який цей збудник викликає в організмі людини, на сьогодні немає… Незрозуміло чому в людей з однієї групи ризику по-різному протікає захворюваність", - наголосила лікар.
Також вона додала, що у нас є препарати, які використовуються в усьому світі, просто в нас є такі форми, яких у світі нема.
"У нас проблема в тому, що ми не можемо нічого призначити, закриті клінічні дослідження…З великими труднощами вдалося відкрити кілька клінічних досліджень на деякі молекули", - сказала Голубовська.
За її словами, попри недосліджений коронавірус лікарі мають вже більше інформації та знань.
"Може я сумно сказала, але я чесно хочу сказати, що навіть я себе більш впевнено почуваю в терапії, ніж два місяці тому… На сьогодні ми знаємо які критерії біохімічної діагностики цього стану, що ми повинні моніторити", - додала Голубовська.
Нагадаємо, як повідомляла Голубовська, державний експертний центр МОЗ України допустив до дослідження лише два вітчизняні препарати для боротьби з коронавірусною хворобою, в той час як у світі досліджується маса таких препаратів.