“Я не розумію, чим зумовлене намагання Кабміну впровадити це (на вимогу "Гілеаду" заборонити альтернативні препарати проти гепатиту С — ред.). Можливо, там є такі речі, про які нам не відомо... Або вони не публічні. Проте я схиляюся до думки, що тут є місце і питанню національної безпеки, якщо мова іде про блокування доступу України до ліків від гепатиту. Нав’язувати пацієнту якісь окремі препарати або виключно якийсь препарат — це зайве. Пацієнт має сам обирати ліки, які йому, перш за все, по кишені ну і, звісно, якісні ліки, що найголовніше”,, — сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Гілеад” на свої ліки від гепати С не має патенту в Україні.
За словами М.Іонова, відповідальність за обмеження доступу пацієнтів до ліків проти гепатиту С нестиме підписант Мирової угоди.
“У разі якщо нічим буде лікувати пацієнтів, відповідальність понесе підписант документу. У будь-якому випадку, так є у правовій і демократичній державі — кожен має відповідати за ті кроки, які він робить, в тому числі і на державному рівні.
Але повторююсь, ми не маємо позбавляти пацієнтів вибору при лікуванні гепатиту, монополія тут ні до чого”, — додав він.
Нагадаємо, У.Супрун уповноважив на підписання дискримінаційної стосовно інших ліків Мирової угоди з “Гілеадом” В.Гройсман власним розпорядженням.
Пацієнти закликали уряд не позбавляти їх вибору при лікуванні гепатиту С.
За словами лікаря Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України Сергія Федорченка, уряд повинен дати можливість пролікувати хворих на гепатит С вже закупленими за держкошти препаратами.