У п’ятницю 2 червня в Ірпінській міській раді відбулися громадські слухання. Увага учасників була прикута до низки питань, одне із яких — цілодобова робота гральних закладів, які діють як пункти розповсюдження державних лотерей “УНЛ”.
За підсумками дискусії учасники громадських слухань проголосували за обмеження роботи гральних закладів з 10 години вечора до 8 години ранку.
Нагадаємо, проти нічної роботи “Української національної лотереї” виступила громада на Полтавщині.
Як раніше повідомляв УНН, “УНЛ” підозрюють в організації азартних ігор під виглядом лотерей. Про можливу незаконну діяльність “УНЛ” нещодавно заявила також експерт Зоряна Топорецька. Вона звернула увагу на повідомлення поліції про напад на точку розповсюдження лотерей “УНЛ” і інформацію про те, що в касі на той час зберігалось 11 тис. грн.
За її словами, якщо лише одна точка “УНЛ” (а загалом їх не менше 5 тис.) приносить щоденно 11 тис. грн, то річний обіг “УНЛ” мав би становити майже 20 млрд грн. А таких коштів “УНЛ” ніколи не декларував. Тож компанія, ймовірно, або ухиляється від податків, або проводить заборонені азартні ігри.
Попри звинувачення у незаконній діяльності, “УНЛ” намагаються зробити монополістом лотерейного ринку.
На українському ринку державних лотерей сьогодні працює три компанії: “УНЛ” (Українська національна лотерея), “Патріот” і “М.С.Л.” (Молодьспортлото).
Однак “Патріот” і “М.С.Л.” намагаються прибрати з ринку за допомогою санкцій РНБО і ліцензійних умов, які розробив Мінфін. Проти “М.С.Л.” ввели санкції на підставі листа 5-річної давності власника компанії Георгія Ложенка. “М.С.Л.” в 2012 році запропонував Мінфіну проект фінансування Євро-2012, в якому партнером було зазначено “Альфа-банк”. Банк ніколи не входив в структуру “М.С.Л.”. Єдині фінансові відносини “М.С.Л.” і “Альфа-Банк” — це звичайний кредит.
Незважаючи на те, що СБУ відмовилася від своїх претензій до “М.С.Л.”, головного конкурента “УНЛ” все одно залишили під санкціями.