goncharuk-pro-rinok-zemli-mi-ne-mozhemo-zadovolniti-usikh-zavdannya-u-balansuvanni-interesiv

Гончарук про ринок землі: ми не можемо задовольнити усіх, завдання у балансуванні інтересів

 • 17303 переглядiв

"Нову владу обирали для змін. Ми - не старі політики, які вже вісім скликань поспіль з року в рік продовжували мораторій, заохочуючи за безцінь продавати через "сірі" схеми землю та здавати її в оренду за копійки", - відзначив Прем'єр.

З його слів, земельна реформа - це не про розпродаж землі. "Це — про відновлення справедливості та про права людини самостійно вирішувати, що робити зі своїм паєм — продати, працювати на ньому чи здавати в оренду. 1,5 мільйона українців вже померли, так і не отримавши жодного прибутку від своєї землі, вони не змогли навіть передати пай в спадок своїм дітям. Я не хочу, щоб така ж доля була і у майже 6 млн пайовиків, у яких поки що є земля", - додав очільник уряду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Бюджеті-2020 закладено 4,4 млрд грн на кредитування у межах земельної реформи - Маркарова

"Сьогодні парламент може в першому читанні розглянути законопроекти про обіг землі. Звертаюсь до них за підтримкою. Для всіх нас і для України це дуже важливо", - наголосив Гончарук.

Також він зазначив, що перш ніж виносити ці законопроекти на розгляд громадськості, представники уряду проводили численні консультації та переговори, опрацьовували декілька десятків можливих сценаріїв. "Потім протягом двох місяців у нас був постійний діалог, як з прихильниками, так і з противниками цієї ініціативи, з метою пошуку спільного знаменника", - зазначив Прем'єр.

"Ми не можемо задовольнити усіх, наше завдання - балансувати інтереси всіх стейкхолдерів (а не однієї певної групи), встановлювати прозорі правила гри і підтримати чесну конкуренцію. Ця реформа робиться в першу чергу для українців та в інтересах українців", - зауважив очільник уряду.

Нагадаємо, 13 листопада Верховна Рада планує розглянути низку законопроектів, зокрема, у першому читанні розгляне законопроект щодо ринку землі.

Як повідомляв УНН, з 1 жовтня 2020 року в Україні хочуть відкрити ринок землі. Щодо його відкриття у Раді станом на 11 жовтня зареєстровано 11 законопроектів, у тому числі й урядовий. 16 жовтня профільний комітет ВР почав розгляд законопроектів щодо ринку землі, і урядовий варіант зустріли криками "Ганьба!".

Так, урядовий законопроект про ринок землі розкритикували і у Головному науково-експертному управлінні ВР як такий, що може призвести до втрати землі як національного багатства.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Facebook запускає власну платіжну систему

     • 14469 переглядiв