Цитата
"З моменту жорстокого вторгнення росії в Україну минуло майже 500 днів. Це були 500 днів страждань українського народу, але й 500 днів вражаючого опору українського народу, який мужньо бореться за свою свободу. Наш обов’язок - відповідати цій витривалості та наполегливості", - заявила фон дер Ляєн.
Деталі
Вона зазначила, що в обов'язки Євросоюзу входить надавати Києву "надійну" та "регулярну" фінансову підтримку. У рамках цього, нагадала президентка, Комісія запропонувала новий інструмент для України як частину пропозиції, що включає близько 50 мільярдів євро до 2027 року.
"Ми дуже розраховуємо на підтримку іспанським урядом пропозиції щодо перегляду Багаторічної фінансової структури ЄС до кінця року", - підкреслила фон дер Ляєн.
Президентка зауважила, що Євросоюз повинен продовжувати санкційний тиск на росію на тлі її повномасштабного вторгнення, водночас придушуючи спроби країни-агресора їх обходити. Другим пунктом, над яким має працювати Мадрид, є забезпечення Збройних сил України тим, що необхідно для успіху на полі бою, додала вона.
"Під час головування Іспанії нам потрібно забезпечити політичну згоду Швейцарії щодо так званого Акту на підтримку виробництва боєприпасів (ASAP), щоб ми могли доставляти в Україну більше боєприпасів і при цьому поповнювати свої власні", - наголосила посадовиця.
Третій пункт для України – підзвітність, продовжила фон дер Ляєн. За її словами, сьогодні, 3 липня, Міжнародний центр з переслідування злочинів агресії розпочав "дуже важливу роботу" в Гаазі, а саме - документування воєнних злочинів росії для подальшого притягнення країни-агресора до відповідальності. Четвертим пунктом президентка назвала активізацію роботи з використання надходжень від заморожених російських активів.
"Як ви знаєте, незабаром Комісія виступить із пропозицією щодо цього. Ми знаємо, що Україні потрібне фінансування, але також важливо те, що світ має побачити, що такі жахливі злочини не можуть залишатися безкарними",- підсумувала фон дер Ляєн.
Нагадаємо
Президент України Володимир Зеленський 1 липня, у перший день початку головування Іспанії у Раді ЄС, зустрівся з прем'єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Києві.