Деталі
“Газпром” затвердив план закачування газу компанії у європейські підземні сховища і в даний час його виконує. Використовуються різні маршрути транспортування газу. У тому числі — через територію України“, — наводяться його слова у Telegram-каналі корпорації.
Він додав, що зобов’язання перед Києвом на 2021 рік будуть “перевиконані”.
Довідка
Чинна транзитна угода між Росією та Україною, укладена на п’ять років, передбачає транзит у 2021-2024 роках по 40 мільярдів кубометрів на рік.
Вартість газу в Європі різко зросла в серпні — вересні. Якщо влітку розрахункова ціна найближчого ф’ючерсу за індексом голландського TTF становила близько 515 доларів за тисячу кубометрів, то до кінця вересня показник виріс більш ніж удвічі. Експерти пояснювали це кількома факторами: низьким рівнем заповненості європейських підземних сховищ, обмеженням пропозиції з боку основних постачальників і високим попитом на зріджений природний газ в Азії.
Історичного максимуму — 1937 доларів — вартість газу досягла 6 жовтня, після чого ціни на паливо почали падати. У перший день листопада — вперше за півтора місяці — вартість ф’ючерсів опустилася нижче 750 доларів за тисячу кубометрів.
“Газпром” 9 листопада оголосив, що затвердив і почав виконувати план закачування газу в п’ять європейських підземних сховищ (ПСГ) на листопад, завершивши закачування у російські.