Цитата
"Я думаю, що Київ змирився з тим, що не отримає членства у Вільнюсі, враховуючи, що війна все ще триває. Але я думаю, що є очікування, що буде шлях до членства: щось на кшталт Плану дій щодо членства, ПДЧ, але заточеного під Україну, з погляду часу і необхідних реформ", - сказав Таунсенд.
На його думку, формальне припинення конфлікту не обов'язкове для вступу України до НАТО.
"Найкращим способом протидії цьому було б просто забезпечити повну поразку росії. Але навіть якщо цього не станеться, якщо росія не здасться, ми, ймовірно, дійдемо до точки, коли бойові дії вщухнуть, коли стане очевидно, що головні бої закінчено. І тоді можна буде ухвалювати рішення, поки союзники почуваються в ньому комфортно. Суть у тому, щоб не дозволяти росії диктувати умови", - розповів Таунсенд.
Таунсенд зазначив, що хоча адміністрація Байдена наразі з обережністю ставитися до членства України в НАТО, це не означає, що вона взагалі виступає проти вступу.
Доповнення
Telegraph повідомляв, що Німеччина має намір наполягати на відтермінуванні вступу України до НАТО через побоювання, що цей крок може призвести Альянс до війни з Росією.
Саміт НАТО відбудеться 11-12 липня у Вільнюсі, від якого Україна чекає конкретних заяв щодо її членства в Альянсі або гарантій безпеки.