fond-sotsstrakhu-kompensuye-ukrayintsyam-vtracheniy-zarobitok-za-chas-likuvannya-respiratornikh-khvorob

Фонд соцстраху компенсує українцям втрачений заробіток за час лікування респіраторних хвороб

 • 18814 переглядiв

КИЇВ. 13 березня. УНН. Українцям, які тимчасово втратили можливість працювати через виявлення симптомів гострого респіраторного захворювання, підозрі на COVID-19, компенсують заробні кошти, витрачені за час лікування. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу ФССУ.

"У випадках встановлення лікарем закладу охорони здоров’я тимчасової непрацездатності, зокрема, при виявлені симптомів гострого респіраторного захворювання, підозрі на COVID-19, Фонд соціального страхування України профінансує надання допомоги по тимчасовій втраті працездатності, яка компенсує застрахованій особі втрачений за час лікування заробіток", - йдеться у повідомленні.

Так, розмір виплат за лікарняними залежить від тривалості страхового стажу та визначається, виходячи із середньоденної заробітної плати працівника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікар розповів, яким групам людей легше "підхопити" вірус.

Повідомляється, що цей вид матеріального забезпечення виплачується Фондом, починаючи з шостоuj дня тимчасової непрацездатності й до моменту одужання або встановлення медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) інвалідності (перші п’ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця).

"Крім того, у разі хвороби дитини до 14 років для особи, яка здійснюватиме догляд за нею вдома або в умовах стаціонару, Фонд компенсує втрачений за цей час заробіток, починаючи з першого дня догляду. Водночас, звертаємо увагу, що законодавством не передбачено надання Фондом допомоги по догляду за дітьми, які не є хворими та знаходяться вдома з причин накладеного карантину", - додають у фонді.

У залежності від страхового стажу розмір допомоги складає:
1) 50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років;
2) 60% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 3 до 5 років;
3) 70% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 5 до 8 років;
4) 100% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж понад 8 років;
5) 100% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають пільги, відповідно до законодавства, у тому числі, постраждалим учасникам Революції Гідності за страховими випадками, які настали з 25 липня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пандемія коронавірусу: Нацбанк пояснив, як оброблятиме гроші.

Щоб отримати допомогу по тимчасовій втраті працездатності від Фонду, застрахована особа має передати отриманий листок непрацездатності роботодавцю. Для надання працівнику матеріального забезпечення, роботодавцем заповнюється заява-розрахунок за встановленою формою і передається до робочого органу Фонду в паперовому або електронному вигляді.

Нагадаємо, в Україні зафіксовано першу смерть людини, інфікованої коронавірусом.

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Новини по темі

    МОЗ підтвердив першу смерть в Україні від коронавірусу

     • 28280 переглядiв

    Із зони ООС намагалися вивезти арсенал зброї та боєприпасів

     • 16869 переглядiв

    В Україні зафіксована перша смерть від коронавірусу

     • 69142 переглядiв

    На Запоріжжі від грипу померла 6-річна дитина

     • 24390 переглядiв