Деталі
У зв’язку з широким резонансом листа щодо відставки Гетманцева, під яким начебто підписалося більш ніж 17 тисяч підприємців, журналісти вирішили дослідити “підписантів”.
Як виявилося, серед реальних підприємців, у листі присутня й велика кількість компаній, назви яких були зафіксовані або з помилками, або зовсім не вказані. Через це журналісти провели експеримент - спробували зареєструвати неіснуючі компанії, аби дізнатися - чи присутня хоч якась модерація щодо підписантів листа.
Для цього — зареєстрували понад 10 неіснуючих компаній, серед яких була й компанія OCHE (в перекладі з італійської — Гуси, з якими зараз активно асоціюють пана Гетманцева через його фразу про гусей) — номер у списку 17429. Виявилося, що ніякої перевірки на реальність компаній — немає. Тому всі боти, серед яких й OCHE — наразі присутні у переліку тих, хто підтримує відставку пана Гетманцева з його посад.
Для того, аби дізнатися думку Андрія Длігача щодо відсутності модерації підписантів, журналіст УНН зателефонував особисто бізнесмену і почув наступне.
Цитата
«Я просто не розумію – якомусь ідіоту в голову стукнуло неіснуючу компанію вигадати і поставити… А як фільтрувати це тоді. Хм (…) У програмному забезпеченні це називається фільтр проти ідіотів - тобто людей, які навмисно роблять щось негарне. Так само вигадана персона може бути будь-де», - сказав журналісту УНН пан Длігач в особистому спілкуванні, після якого написав пост на своїй Facebook-сторінці, не згадавши цього діалогу.
Редакція УНН надіслала низці підписантів, серед яких опинилися CEO Club Ukraine (Cергій Гайдачук), Meest Group (Ростислав Кисіль), “Нова Пошта” (В’ячеслав Клімов), Mozgi Group (Ірина Горова), Шериф (Дмитро Стрижов) запити на отримання офіційних коментарів з приводу того, чи були вони ознайомлені з технологією приєднання до листа, відсутністю у формі-приєднанні будь-яких контактних даних та інших документів, які б вказували на реальність підписантів, бо на думку юристів, такий збір підписів не можна вважати об’єктивним.