У доповіді вказується, що в 50-ти випадках навмисного застосування вогнепальної зброї у 21 штаті ще 722 людини отримали поранення. У число загиблих ФБР включило й тих, хто стріляв. Крім того, не враховувалися всі інциденти зі стріляниною, учасниками яких були члени банд або наркоторговці, а також пов’язані з необережним поводженням зі зброєю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Франції зажадали від Трампа вибачень за висловлювання про теракти у Парижі
Масшутінг у Лас-Вегасі став наймасовішим вбивством в історії США з моменту подій 11 вересня 2001 року, випередивши за кількістю жертв масове вбивство в Орландо. Стрілянина, влаштована 1 жовтня 2017 року 64-річним Стівеном Педдоком також стала найбільшою за кількістю жертв у доповіді ФБР — 59 загиблих і 489 поранених. Педдок відкрив вогонь із напівавтоматичних гвинтівок, посилених спеціальними пристроями для підвищення скорострільності, з вікна свого номера у готелі по відвідувачах кантрі-фестивалю в готельно-розважального комплексі Mandalay Bay, після чого наклав на себе руки. Тіло 31 людини було знайдено в межах або в безпосередній близькості від відкритого концертного майданчика, де проходив захід. Решта померли у лікарнях.
На другому місці — події 12 червня 2016 року, коли унаслідок стрілянини, влаштованої 29-річним Омаром Матіні в гей-клубі Florida Pulse в Орландо, загинули 49 людей, 53 отримали поранення.
Як наголошується в доповіді, стрілянину відкривали зловмисники (всього їх було 50) різного віку: від 14 до 66 років. Тринадцять з них наклали на себе руки або відразу на місці злочину, або пізніше. Одинадцять були застрелені представниками правоохоронних органів. Вісімнадцять — арештовані поліцейськими (як у випадку із флоридським стрілком Ніколасом Крузом), ще вісьмох затримали громадяни, які потім передали зловмисників до рук правоохоронців.
Під час цих інцидентів, які відбувалися, зокрема, в бізнес і торгових центрах, офісах, на території шкіл та університетів, у церквах, клубах і лікарнях, загинули 13 співробітників правоохоронних органів.
Право на придбання і носіння вогнепальної зброї гарантовано американцям другий поправкою до Конституції. Влада США робила в останні роки спроби посилити контроль за обігом зброї, але успіхом ці зусилля не увінчалися, а діючий президент США Дональд Трамп на щорічній конференції Національної стрілецької асоціації (NRA) в Далласі 4 травня, незважаючи на широкі протести в США після масового вбивства в одній зі шкіл Флориди, запевнив впливове збройне лобі США в своїй підтримці. За даними Дослідницької служби Конгресу США, в даний час на 326 млн американців припадає понад 300 млн одиниць вогнепальної зброї — удвічі більше, ніж у 1968 році. Статистика ФБР свідчить, що щорічно чверть насильницьких злочинів і від 60% до 67% вбивств в країні відбуваються з використанням пістолетів, револьверів, рушниць і гвинтівок.