Ситуація в енергосистемі складна. Збільшення споживання через похолодання може спричинити дефіцит в енергосистемі. Експорт електрики сьогодні відсутній, обсяг імпорту невеликий. Про це повідомили в Укренерго, пише УНН.
Виробництво електроенергії
Як зазначають в Укренерго, ситуація в енергосистемі залишається складною.
Протягом доби з технічних причин в аварійний ремонт було виведено один блок на тепловій електростанції. Крім того, продовжено термін ремонту ще на двох блоках різних електростанцій. Натомість 2 блоки повернулись в роботу після ремонту.
Сонячні електростанції не можуть працювати на максимумі своїх можливостей через щільну хмарність по всій країні, вказали в Укренерго.
Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, поки що достатньо для забезпечення потреб побутових та юридичних споживачів. Диспетчерський центр "Укренерго" поки що не прогнозує протягом доби дефіциту в енергосистемі. Ліміти споживання не запроваджувались. Графіки відключень не вводилися та не прогнозуються
Втім зазначається, що сьогодні температура вже зранку нижче, ніж вчора. Відповідно рівень споживання зростає. Також на рівень споживання впливає поступове відновлення енергопостачання споживачам в західному регіоні, які були знеструмлені негодою.
Це може призвести до дефіциту електроенергії в системі. Тому для підтримки балансу між виробництвом та споживанням в енергосистемі необхідно ощадливо споживати електроенергію
Знеструмлення
У Львівській області триває відновлення енергопостачання споживачів, що були знеструмлені через негоду 3 грудня.
Загалом через негоду на ранок знеструмлено 31 населений пункт. Всі більше доби в Львівській області.
Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 436 населених пунктів. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.
Експорт/імпорт
Експорт сьогодні відсутній.
Імпорт електроенергії сьогодні здійснюється в вечірні години зі Словаччини, Румунії, Молдови. Загальний обсяг 202 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 120 МВт.
З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт, вказали в Укренерго.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Львівщині запустили нову високодебітну свердловину