Деталі
Згідно з митними даними, які опублікували у четвер, імпорт країни знизився на 6,8% до 214,7 мільярда доларів. Натомість експорт дещо зріс порівняно з попереднім місяцем і склав 285,3 мільярда доларів. Активне сальдо торгового балансу склало 70,2 мільярда доларів, збільшившись із 65,8 мільярда доларів у травні.
Зазначається, що глобальний споживчий попит ослаб після того, як Федеральна резервна система та центральні банки в Європі та Азії підвищили процентні ставки, щоб зменшити інфляцію, стримуючи ділову та споживчу активність. У період із січня по червень цього року загальний обсяг торгівлі Китаю, включаючи імпорт та експорт, впав майже на 5% порівняно з 2022-им. Експорт знизився на 3,2%, а імпорт – на 6,7%, оскільки ціни на товари, у тому числі нафту, впали, і попит у Китаї також знизився.
Водночас експорт до Сполучених Штатів у порівнянні з минулим роком впав на 23,7% до 42,7 мільярда доларів, тоді як імпорт американських товарів впав на 4,1% до 14 мільярдів доларів. Політично нестійке позитивне сальдо торгівлі Пекіну з Вашингтоном скоротилося на 30,6% до 28,7 мільярда доларів. Торгівля між країнами також послабилася через напругу з Вашингтоном і обмеження доступу до американських процесорів та інших технологій на тлі питань безпеки та китайської промислової політики.
Цитата
"Оскільки глобальний спад попиту на товари продовжує тиснути на експорт, ми вважаємо, що експорт ще скорочуватиметься, перш ніж досягне дна ближче до кінця року. Але хороша новина полягає в тому, що найгірше падіння зовнішнього попиту, мабуть, уже позаду", - сказала економістка Цзичунь Хуан з Capital Economics.
Нагадаємо
У травні 2023 року експорт Китаю скоротився набагато швидше, ніж очікувалося. Імпорт скоротився, хоч і повільнішими темпами, оскільки виробники намагалися знайти попит за кордоном, а внутрішнє споживання залишалося млявим.