“Ця проблема актуальна для всього бізнесу. Зараз багато банків визначають для себе стратегію кредитування маленькими сумами. Тому що в ситуації, що склалася, при тій судовій системі, яка є, повернути гроші крупного кредиту дуже проблематично. Це довгі суди, незрозумілі рішення. І я бачу тенденцію, що багато банків відмовляються від фінансування будь-яких великих проектів. На жаль, в Україні склалася практика неповернення кредитів. Великі позичальники шукають всілякі способи — судові та позасудові — зробити так, щоб кредит не повернути”, — коментує ситуацію голова правління АБ “Глобус” Сергій Мамедов.
“На жаль, скандали навколо „Магеллана“ — не єдиний випадок в країні. І це стосується не тільки торгових центрів. Це стосується різного роду активів, які після отримання кредитів, приховувались, виводилися, переписувалися на підставні фірми. Це, на жаль, дуже негативний маркер сьогоднішнього ринку”, - погоджується з колегою фінансовий експерт Микола Сугоняка.
“Практика неповернення кредитів безумовно не зовсім порядна. І, безумовно, це не зовсім позитивно впливає на імідж України в очах іноземного інвестора. Будь-які репутаційні ризики мають свої наслідки”, - підкреслює економічний експерт Ігор Андрусик.
Як повідомлялося раніше, 25 травня 2018 року Верховний Суд України скасував низку рішень попередніх інстанцій, що стосуються розгляду між АТ “Сбербанк” і власниками ТРЦ “Магеллан”. Фактично представники Феміди зняли заборону, що обмежує ПАТ “Сбербанк” у скоєнні тих чи інших дій (включаючи відчуження, використання, знаходження в приміщення і ін.) Щодо спірного об’єкта, свого часу виступив забезпеченням по багатомільйонному кредиту. На підставі рішення Верховного Суду кредитор уклав з обслуговуючою компанією договір про передачу управління ТРЦ “Магеллан”. В кінці минулого тижня нова керуюча компанія приступила до роботи.