Фахівець розповіла, що у більшості випадків придбання житла здійснюється при 100% оплаті. За словами Маркової, за таких умов “Київміськбуд” пропонує інвесторам найбільші знижки на квартири у своїх будинках.
На сьогодні із залученням кредитних коштів, тобто за допомогою іпотеки, купуються приблизно 15% квартир. Якщо ж держава відродить іпотечне кредитування, то забудовник очікує зростання кількості охочих придбати житло в іпотеку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За рік житло у новобудовах столиці подорожчало в середньому на 7%
“Відсотків 15 квартир купують за допомогою іпотеки, це за показниками з початку року. Розстрочку також використовують. Тут важливо уточнити, наші менеджери завжди намагаються знайти оптимальний варіант покупки квартири для людини, і пояснюють, що застосовувати схеми "довгих" грошей потрібно тоді, коли впевнений у стабільності доходів на тривалий період, і тоді, коли до покупки за повну вартість не вистачає невеликої суми. Вплутуватися в кредит, коли позика становить 90% від всієї суми — нелогічно. На перші рік-півтора відсоток по кредиту невисокий, від 5 до 7,5% у наших банків-партнерів, але після цього терміну, він стає 24%, і виплатити такий кредит буде проблематично”, — пояснила нюанси Маркова.
Щодо розстрочки, то директор департаменту “Київміськбуду” звернула увагу, що залишок платежів не фіксується в ціні, якщо за час будівництва зросте вартість квадратного метра, то виросте і вся сума заборгованості.