Цитата
“Я думаю, що для Кремля було б трагічною, трагічною помилкою думати, що за допомогою військового авантюризму можна чогось досягти”, — сказав Джонсон.
“Що нам необхідно зробити, то це переконатися в розумінні всіма, що ціна прорахунків (у діях. — Ред.) на кордоні Польщі та України буде дуже великою”, — додав він, коментуючи повідомлення про маневри російських військ на кордоні з Україною.
Окрім іншого, під час спілкування Бориса Джонсона з британськими парламентаріями порушувалося питання про можливу причетність Москви до масового прибуття сирійських та іракських мігрантів на білорусько-польський кордон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Джонсон: назрів вибір між підтримкою України та російським газом
Київ про скупчення військових РФ на кордоні України
Того ж дня, 17 листопада, на тлі повідомлень про концентрацію військ РФ на українському кордоні посол України в Німеччині Андрій Мельник в інтерв’ю виданням німецької медіагрупи Funke заявив про безпрецедентну небезпеку “нового масштабного вторгнення” і закликав Берлін “набагато серйозніше поставитися” до зростання напруженості на сході України.
Контекст
На початку листопада The Washington Post повідомила про стягування російських військових до кордону з Україною.
Американські і європейські чиновники заявили виданню, що бачать “незвичайні переміщення техніки і військових на західному фланзі Росії” і почали фіксувати це після завершення російсько-білоруських навчань “Захід-2021”, які відбулися з 10 по 15 вересня. У матеріалі наголошується, що пересування військ відбувається на тлі того, що Росія зайняла більш жорстку позицію щодо України, а конфлікт на Донбасі “увійшов в нову стадію”.
Згодом видання Politico опублікувало супутникові знімки, що підтверджують повідомлення про те, що Росія знову концентрує війська і військову техніку на кордоні з Україною.
Новина викликала занепокоєння деяких офіційних осіб у США та Європі.
Водночас, прессекретар Президента України Сергій Нікіфоров заявив, що Україна не має підтвердження інформації про те, що Росія знову нарощує кількість військових у Криму, ОРДЛО та поблизу українських кордонів. Міністерство оборони називає ці повідомлення елементами психологічного або пропагандистського тиску, кажуть в ОПУ.