“Немає глибокого розуміння у цих людей, які так проголосували. Насправді ця постанова дуже потрібна. Те, що час від часу дехто висловлюється: давайте будемо давати воду, бо там наші громадяни, давайте дамо воду і будемо торгуватися на цьому, буде послаблення для Донбасу. Ось такі легковажні речі говорять. Що там говорити про окремих депутатів, коли прем’єр-міністр з трибуни сказав, що там наші громадяни і хоч бутлями будемо подавати”, — сказав Мустафа Джемілєв.
Лідер кримськотатарського народу нагадав, що на півострові достатньо води для населення.
“Питної води достатньо — було, є і буде. Справа в тому, що вода в значній кількості споживається на виробничі цілі, в тому числі на військові бази росіян. Подавати цю дніпровську воду немає жодного резону. Доводи про те, що там наші громадяни, нічого подібного. Ті, хто вважають себе громадянами України, вони всі говорять: „В жодному разі ні води, ні електрики не подавайте“. Це громадяни України. А ті, хто з російськими настроями, прапорами і паспортами, вони, звичайно ж, хотіли б отримати (воду — ред.)”, — вважає Джемілєв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посол США в ОБСЄ закликав РФ припинити кампанію з придушення в Криму
Він також підкреслив, що відповідно до Женевської конвенції 1949 року, всі гуманітарні, правові та соціальні питання — це “проблема країни-окупанта, ніяк не країни, територію якої окупували”.
Напередодні комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій не зміг ухвалити постанову, в якій йшлося про охорону Північно-Кримського каналу і подачі води до Криму тільки після деокупації.
Раніше Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав обговорити становище в Криму в “нормандському форматі”.