“Ми викликали до НАЗК розпорядників виборчих фондів, а ті, які не приходили або приходили і відмовлялися в отриманні відповідної інформації, ми їх чекали в стінах ЦВК, де вони приходили здавати відповідні звіти. Майже всі розпорядники виборчих фондів отримали листи-повідомлення про наявність податкового боргу. І на сьогодні існує процедура повернення коштів до Державного бюджету. Станом на сьогодні до Держбюджету повернено 1 737 000 грн”, — повідомила Корчак.
Вона також додала, що за ініціативи самих розпорядників, які виявили такі порушення, до Держбюджету було повернуто всього 33 тис. грн (із вищенаведеної суми — ред.).
Як пояснила Наталія Корчак, повернення внесків від осіб з податковим боргом, до Державного бюджету може здійснюватися як після звернення Національного агентства з відповідним листом до розпорядника виборчого фонду, так і коли сам розпорядник виявить це порушення.
“Закон України про вибори президента перекладав обов’язок (за повернення коштів з податковим боргом — ред.) на розпорядника виборчого фонду, якщо він про це (про порушення — ред.) знав. А з відповідним листом про це інформує НАЗК. Після того розпорядник зобов’язаний перерахувати ці кошти до Держбюджету. Це було єдине обмеження на сьогодні”, — розповіла член НАЗК.
Як повідомляв УНН, НАЗК знайшло порушення у 17 звітах кандидатів у президенти.
Раніше НАЗК і ЦВК створили спеціальну робочу групу з контролю за формуванням виборчих фондів кандидатів і перевірки фінансових звітів.
Нагадаємо, НАЗК вказало на помилки у деклараціях кандидатів у президенти.