Нардеп зазначив, що контролюючі органи відстоюють права споживачів лише у патових ситуаціях.
“Масове отруєння у київському ресторані і повальна госпіталізація постраждалих таки змусили Держародспоживслужбу виконувати свою роботу. Сумно, що захищати права споживачів у нас починають або коли більше 30 осіб госпіталізовані із підозрою на сальмонельоз, або коли вже є летальні випадки від ботулізму”, — написав він.
С.Тригубенко додав, що нещодавня перевірки засвідчила, що близько третини столичних закладів громадського харчування працюють із санітарними порушеннями.
“Навіть уявити складно, яка кількість киян щоденно ризикували власним здоров’ям, обідаючи у звичних кафе. І оскільки жодної спроможності Держпродспоживслужби гарантувати українцям якість продуктів та безпеку харчових закладів наразі не спостерігається, то „справа утопаючих, рук самих утопаючих“, на жаль...”, — написав він.
С.Тригубенко нагадав, що 30 червня Президент України підписав Закон “Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин” (№0906), який раніше підтримала ВРУ. Нардеп переконаний, що вказаний документ посилить контроль за якістю і безпечністю харчових товарів.
“Цей багато в чому новаційний і, як на мене, обов’язковий до реалізації документ, за умови розумного його впровадження, здатен запустити систему дежконтролю за якістю та безпекою продуктів харчування в країні”, — відзначив він.