“Цього тижня велика делегація Європейського парламенту відвідає Маріуполь, зону АТО. І це важливо для європейської спільноти, аби на власні очі бачити гуманітарну, безпекову і екологічну ситуацію на Донбасі. Через три роки російської агресії, через загострення гуманітарної і безпекової ситуації там з’явились значні ризики екологічної ситуації. На Донбасі ми маємо справжню зону лиха , дуже близьку до техногенної катастрофи. Тому, коли ми сьогодні обговорюємо важливий гуманітарний аспект і співпрацю України з НАТО, я хочу звернути увагу на посилення нашого діалогу щодо екологічної безпеки,” — наголосила політик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія блокує запобігання екологічній катастрофі на Донбасі
Парламентар зазначила, що поблизу лінії зіткнення обстрілюються важливі інфраструктурні об’єкти: “На Донбасі багато великих промислових підприємств, порушення в роботі яких призводять до екологічних загроз. Зокрема, це стосується шахт, адже зі 150 шахт, 115 знаходяться на окупованих територіях. З них 7 вже повністю знищено. Ця катастрофічна ситуація виникла у зв’язку із затопленням кількох шахт,” — підкреслила І.Геращенко.
Нагадаємо, що 1 липня в результаті бойових дій сталося пошкодження високовольтної лінії електропередач, що призвело до припинення електропостачання Донецької фільтрувальної станції, яка централізовано забезпечує водою місто Авдіївка (близько 22 тис. мешканців).
Лише 3 липня вдалося відновити водопостачання в Авдіївку.