Цитата
“Морські надводні дрони — унікальна розробка СБУ. До цієї розробки не мають відношення жодні приватні компанії. Саме ці дрони атакували Кримський міст у липні 2023 року, окремі — „Оленегорский горняк“ і нафтовий танкер „SIG“”, — заявив Малюк.
Деталі
Він додав, що над розробкою даних дронів і їх виготовленням працює колектив СБУ, якому допомагають цивільні інженери та айтішники.
“Виготовлення наших дронів здійснюється на одному з підземних виробництв на території України. Сьогодні в процесі розробки і реалізації в нас дуже багато різних цікавих операцій, зокрема в акваторії Чорного моря. Обіцяю вам, це буде сюрпризом, особливо для наших ворогів”“, — підкреслив Малюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВМС ЗСУ: є впевненість, що “Оленегорский горняк” на свій північний флот вже не повернеться
Розповідаючи більш детально про спецоперації, Голова СБУ відзначив, що саме Служба безпеки була автором відповідних оперативних задумів та подальшої їх успішної реалізації разом із Військово-морськими силами ЗСУ.
“Ми підходимо виважено до кожної спецоперації на морі. По суті, сім раз відміряємо і один раз відрізаємо. Але робимо це швидко і мобільно. Жалимо ворога прямо в серце”, — зазначає керівник Служби безпеки.
Голова СБУ додав, що морські дрони, які пошкодили Кримський міст у липні 2023 року, за ініціативою особового складу були названі “SeaBaby”, тобто “Морський малюк”. Вони обладнані бойовою частиною 850 кг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ надала CNN відео липневої атаки на Кримський міст та повідомила нові подробиці
Повідомляється, що для враження десантного корабля “Оленегорський горняк” і танкера “SIG” було використано два окремі надводні дрони, в кожному з яких було по 450 кілограмів бойової частини.
Малюк закцентував на тому, що всі вражені спецслужбою цілі є цілком законними відповідно до українського законодавства і норм міжнародного права.
Також він зазначив, що західні партнери не беруть участі в проведенні даних спецоперацій, але активно переймають унікальний досвід СБУ.