Так, повторний моніторинговий візит до інтернату здійснили представник Уповноваженого з дотримання прав людини в місцях несвободи Олександр Гатіятуллін та Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у північних областях Ігор Гурін спільно з моніторинговою групою НПМ (національного превентивного механізму - ред.).
Не зважаючи на те, що з часу попереднього візиту, у травні 2017 року, було усунуто частину недоліків, під час цього візиту - виявлено низку порушень.
"Водночас, виявлені грубі порушення прав підопічних на медичну допомогу. Установа має ліцензію на господарську діяльність з медичної практики, в ній працює на 0,5 ставки лікар-терапевт. Підопічними укладені декларації з сімейним лікарем. Попри це, жінки не отримують належних медичних послуг", - йдеться у повідомленні.
Повідомляється, що у однієї хворої виявлено глибокий та обширний пролежень, що довго не лікувався та не оглядався.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні найбільше порушують права пенсіонерів, журналістів та кримських татар - звіт Human Rights Watch.
"Також моніторингову групу шокувала відсутність найнеобхідніших для лікування підопічних медикаментів: нейролептиків, протисудомних, седативних препаратів", - повідомляють у Офісі Омбудсмена.
Також зазначається, що в установі не ведеться належна медична документація, а лікарі формально оглядають підопічних і не контролюють виконання своїх призначень, не здійснюється фіксація і повідомлення органам поліції про виявлені тілесні ушкодження, як того вимагає спільний наказ МВС України і МОЗ України від 06 липня 2016 року № 612/679.
"Під час приватного спілкування, підопічні скаржилися на застосування щодо них деякими молодшими медсестрами фізичного насильства. Проблемою є багаторічна неформальна ієрархія серед підопічних. Персонал використовує деяких підопічних для догляду і нагляду за іншими. Хоча в установі єдиний для всіх режим догляду, частині підопічних не дозволяється вдень знаходитися в житлових кімнатах", - повідомляють у звіті, додаючи, що підопічні змушені навіть лежати на підлозі.
Також жінок змушують роздягатися наголо в присутності інших під час переодягання та коротко стригтися. В інтернаті встановлено необґрунтовані обмеження користування душовими кімнатами: гігієнічні процедури 20 жінок мають встигнути здійснити за 40 хвилин.
Зазначається, що звіт за результатами візиту буде направлено керівництву Житомирської облдержадміністрації та установи.
Як раніше повідомлялося в УНН, у Плисківському психоневрологічному інтернаті призначили ревізію після того, як правозахисники та чиновники Вінницької ОДА застали підопічних голими та босоніж без доступу до туалету.