Деталі
У публікації вказується, що Юрій Луценко і Андрій Богдан діяли в інтересах бізнесменів братів Сегаль, які перебували в розшуку Інтерполу і нібито близькі до російського кримінального "авторитета" Семена Могилевича. Зокрема, йдеться про сприяння братам Сегаль у встановленні контролю над проданим у 2011 році заставним майном банку Надра — соєвим заводом в Новій Каховці.
"Андрій Богдан протягом декількох років був адвокатом і партнером братів Сегаль, яких ЗМІ називали фінансистами відомого Севи Могилевича. А співробітники керованої Луценком Генпрокуратури, як писали ЗМІ, спочатку взяли участь у фізичному захопленні соєвої фабрики, а потім фабрику „передали на зберігання“ компанії-банкруту „Каховка Пром-Агро“. І саме за Юрія Луценка брати Сегаль були зняті з міжнародного розшуку Інтерполу, де вони перебували за звинуваченням у розкраданні коштів рефінансування НБУ з банку“Надра". Сполучною ланкою між Сегалями і Луценком міг бути радник останнього Андрій Богдан, який, як встановили журналісти “Наших грошей", з жовтня 18-го по квітень 19-го приходив до ГПУ не менше 16 разів. Так що синхронність заяв Луценка і Богдана на адресу президента випадкова тільки для непосвячених", — пише "Апостроф".
Як повідомляє видання, брати Сегаль були визнані головними винуватцями банкрутства банку Надра в 2009 році. Однак, незважаючи на це, провели рейдерське захоплення заводу в 2018 році за підтримки Генеральної прокуратури, керованої Юрієм Луценком і офшору, інтереси якого представляв Андрій Богдан.
Додамо
На момент атаки соєвий завод знаходився у власності "Місто банку". Захоплення підприємства стало причиною введення тимчасової адміністрації НБУ в "Місто банк" і ліквідації фінустанови. Незважаючи на відкриті кримінальні провадження за фактом захоплення підприємства і незаперечне в суді право власності банку, НБУ заявив, що "Місто банк" неправомірно враховує підприємство як актив.
"14 грудня 2020 року регулятор ліквідував фінустанову. Незважаючи на відкриті судові процеси "Місто банку“, в ході яких він міг так само, як і влітку, відновити в реєстрі запис про право власності на соєву фабрику. Незважаючи на відкриті кримінальні провадження за фактами дій опонентів банку. Незважаючи на цивільний позов банку про відшкодування матеріальної шкоди у розмірі 272 млн грн, заподіяної внаслідок неправомірного скасування державної реєстрації права власності на соєву фабрику. Незважаючи на те, що право власності "Місто банку" на фабрику так і не було оскаржене в судовому порядку", — повідомляє "Апостроф".