За інформацією агентства, венесуельський ЦБ направив відповідний запит на адресу російського регулятора. Як уточнюється, офіційного підтвердження цих відомостей Bloomberg отримати не вдалося ні в Каракасі, ні в Москві. Оператор системи обміну міжбанківської інформацією SWIFT від коментарів відмовився, йдеться в публікації.
Відключення венесуельських банків від SWIFT може ще більше погіршити скрутне фінансово-економічне становище в Боліваріанської Республіці, яка в останні роки переживає гостру соціально-економічна криза, що супроводжується девальвацією національної валюти. Міжнародний валютний фонд прогнозує, що до кінця поточного року інфляція в Венесуелі може досягти 10 млн відсотків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Адмірал США: Росія за останнє десятиріччя поставила у Венесуелу озброєнь майже на 9 млрд доларів
Уряд країни вживає заходів, спрямовані на подолання режиму санкції. Так, зокрема, за інформацією Bloomberg, влада Венесуели продала за минулий тиждень золота на суму 40 млн доларів, незважаючи на чинні санкції Сполучених Штатів.
Криза в Венесуелі загострився після того, як 23 січня лідер опозиції Хуан Гуайдо, призначення якого на посаду спікера парламенту двома днями раніше анулював Верховний суд, оголосив себе виконуючим обов’язки президента Венесуели. У той же день тимчасовим главою держави його визнали США, до них приєдналися учасники Групи Ліми (за винятком Мексики), Організація американських держав, ряд інших країн. Президент країни Ніколас Мадуро назвав подію спробою перевороту і заявив про розрив дипвідносин з США. На його підтримку висловилися Росія, Білорусія, Болівія, Іран, Китай, Куба, Нікарагуа, Сальвадор, Сирія і Туреччина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Військові Венесуели навчають колумбійських повстанців користуватись російськими ПЗРК “Ігла-С” — Bloomberg
Нагадаємо, два літаки зросійськими військовослужбовцями прибули до Венесуели в березні. Проти цього активно виступала влада США.