“Попри складну епідемічну ситуацію здійснюється активна паспортизація населення. Близько 600 громадян України щодня спецрейсами доставляються до пунктів видачі паспортів в Російській Федерації. Також продовжуються інтеграційні процеси з РФ та мілітаризація дітей”, — зазначає вона.
Так, Денісова звертається до ООН та ОБСЄ з проханням забезпечити моніторинг дотримання прав і свобод жителів тимчасово окупованих територій Донбасу.
“Прошу Матільду Богнер, Голову Моніторингової місії ООН з прав людини та Яшара Халіта Чевіка, Голову спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні у рамках мандату забезпечити моніторинг дотримання прав і свобод жителів тимчасово окупованих територій Донбасу в умовах пандемії COVID-19”, — додає Омбудсмен.
Окрім того, вона звертається до Голови української делегації ТКГ у Мінську Леоніда Кравчука та Червоного Хреста.
“Звертаюся з проханням до Голови української делегації ТКГ у Мінську Леоніда Кравчука порушити зазначені проблемні питання на найближчому засіданні задля їх вирішення та забезпечення прав і свобод місцевих жителів тимчасово окупованих територій Донбасу. Закликаю представників обласних організацій Товариства Червоного Хреста у Донецькій та Луганській областях вжити всіх можливих заходів задля забезпечення населення необхідними медичними препаратами для лікування COVID-19 та засобами індивідуального захисту”, — додає Денісова.
Нагадаємо, віце-прем’єр-міністр України — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявляв, що українці, які сьогодні проживають на окупованому Донбасі, асоціюють себе з російською національністю та мають російське громадянство, будуть мати право після деокупації залишатись на цих територіях у статусі іноземців.