За словами віце-президента холдингової компанії Київміськбуд Світлани Новохацької, ще недавно ніхто не брався за будівництво, якщо рентабельність була менше 100%, тобто якщо на вкладену гривню припадало менше гривні заробітку. А сьогодні 15% — це вже добре.
“Ми можемо собі дозволити будувати в таких умовах, а трохи меншим гравцям, звичайно, дуже непросто”, — зазначає С.Новохацька. За її словами, репутація і масштаби дають "Київміськбуду" якийсь запас міцності, щоб будувати і сподіватися на швидке поліпшення ситуації.
Втім, компанія розраховує не тільки на минулі заслуги і сподівається на світле майбутнє. Криза змушує її йти в ногу з часом.
Зокрема, впроваджувати IT-технології, без яких вижити на падаючому ринку стає практично неможливо.
Криза, революція, війна — все це не привід для того, щоб зменшувати оберти. Принаймні, так думають у "Київміськбуді". У 2014 році компанія здала 333 тис. квадратних метрів житла, в 2015 — 319 тис. У 2016 році заплановано ввести в експлуатацію 27 будинків.
Є кілька причин, які дозволяють компанії залишатися на плаву в цей бурхливий час. Насамперед це масштаб. “Київміськбуд — лідер столичного ринку нерухомості. Можна сказати, що 70% житлової площі в Києві побудовано нами”, — говорить Новохацька.
Друга причина — це репутація. Компанія займається будівництвом ось вже 60 років і за цей час жодного разу не підвела своїх інвесторів. Ну і нарешті, 80% акцій "Київміськбуду" належить місту. Тобто, у разі невиконання будь-яких зобов’язань перед інвесторами, тінь ляже на місцеву владу. А політики цього допустити не можуть.
Саме репутація дозволяє, на думку С.Новохацької, триматися на плаву. Багато хто сьогодні розглядає придбання житла, як спосіб зберегти свої гривневі заощадження від девальвації.
Але знайти, а головне - утримати клієнтів, у нинішніх умовах непросто. Перемагає той, хто працює з ними ефективніше і швидше. Саме цю задачу "Київміськбуд" вирішує за рахунок автоматизації своїх бізнес-процесів. У компанії запроваджена система планування, обліку і аналізу бізнес процесів ERP (Enterprise Resource Planning — англ). Завдяки програмі вдалося автоматизувати роботу в єдиній програмній базі в продажах квартир, документообігу, фінансах, бухгалтерському обліку, закупівлі, забезпеченні будівництва, управлінні персоналом в сотні організацій, що об’єднані в один будівельно-інвестиційний комплекс.