В своїй заяві, зробленій в середу, Байден заявив, що голосування Палати представників “за імпічмент і залучення президента до відповідальності” було “двопартійним голосуванням членів Палати представників, які слідують Конституції і своєї совісті”. Байден хоче почати роботу по широкому спектру економічних ініціатив і ініціатив у сфері охорони здоров’я, коли він вступить на посаду на наступному тижні. Він сказав, що під час роботи над його порядком денним Сенат повинен мати можливість простежити за процесом імпічменту Трампа.
“Ця нація залишається в лещатах смертельного вірусу і нестійкої економіки”, — сказав Байден. “Я сподіваюся, що керівництво Сенату знайде спосіб впоратися зі своїми конституційними обов’язками щодо імпічменту, одночасно працюючи над іншими невідкладними справами цієї нації”.
Раніше Байден заявив, що Трамп спровокував заворушення в Вашингтоні.
Резолюція про імпічмент Трампа була затверджена конгресменами раніше в середу. Стаття звинувачення в ній одна — підбурювання до заколоту. Пізніше спікер Палати представників підписала обвинувальний висновок Трампу в рамках імпічменту.
Тепер питанням про винесення імпічменту повинен зайнятися Сенат, однак він не планує збиратися для обговорення будь-яких серйозних тем, які потребують голосування, до 19 січня, а президентський термін Трампа закінчується опівдні 20 січня.
Оголошення другого імпічменту для Трампа сталось після того, як група прихильників американського лідера-республіканця 6 січня після мітингу в Вашингтоні увірвалася в будівлю Капітолію, де в цей час відбувалася спільна сесія палат Конгресу США. Вони мали затвердити перемогу демократа Джо Байдена на виборах президента. У засіданні оголосили перерву, поліція Капітолія евакуювала членів Конгресу з будівлі. П’ятеро людей загинули, 52 людини були заарештовані.
Після цього Палата представників Конгресу США хотіла передати резолюції із закликом до віце-президента Майкла Пенса, скориставшись 25-ю поправкою, усунути Трампа від влади через заворушення, що сталися 6 січня в Вашингтоні. Втім, віце-президент США Майкл Пенс відмовився відстороняти американського лідера від влади.
Відтак, демократи в Конгресі США ініціюювали нову процедуру імпічменту президента Трампа.
Демократи в Палаті представників в порівняно недавньому минулому вже намагалися усунути Трампа від влади, піддавши його імпічменту. Ця спроба провалилася, коли Сенат на початку 2020 року виправдав 45-го президента США.
Так, 18 грудня 2019 року Дональд Трамп став третім президентом США після Ендрю Джонсона і Білла Клінтона, якому Палата представників оголосила імпічмент. Йому закидали зловживання владою і перешкоджання роботі Конгресу.